Jag tycker att det är roligt att du ska posta en crazy efter-festen-bild och så är några prydligt ursköljda vinglas det mest dekadenta du hittar. Men frukosten ser ljuvlig ut.
Nä, alltså jag är snart 30 och man får inte röka inne hos mig, så några såna trashade-lägenhetsbilder blir det inte. Det var mest mängden glas som fascinerade.
Jag är författare och frilansskribent och just nu kommunikationsansvarig på Digitaliseringskommissionen. Skriver en kolumn för Dalarnas Tidningar. Skriver ibland om mat på taffel.se. Min senaste bok, Frihet och fruktan - tankar om liberalism, kom ut hösten 2011.
4 kommentarer:
Jag tycker att det är roligt att du ska posta en crazy efter-festen-bild och så är några prydligt ursköljda vinglas det mest dekadenta du hittar.
Men frukosten ser ljuvlig ut.
Instämmer fullt - aldrig har en bloody mary smakat så gott som på Hard Rock Cafe i Köpenhamn efter en lång glad natt.
Nä, alltså jag är snart 30 och man får inte röka inne hos mig, så några såna trashade-lägenhetsbilder blir det inte. Det var mest mängden glas som fascinerade.
Ingen som slogs, blödde, grät eller gjorde bort sig?
Jag avskyr Bloody Mary mer än krig men tallriken framför ser underbar ut.
/Goesta
Skicka en kommentar